Jaki żwirek dla kota wybrać?

Wybór konkretnego żwirku zależy od preferencji właściciela kota i od samego kota. Warto wiedzieć, że nie wszystkie koty akceptują żwirek silikonowy, szczególnie małe kocięta mogą mieć z nim problem. Trzeba też wiedzieć, że niektóre koty zjadają żwirek i w takim przypadku należy zrezygnować ze żwirku bentonitowego, który może napęcznieć w przewodzie pokarmowym, co może być niebezpieczne dla kota.

Jaki żwirek dla kota wybrać?


Autor zdjęcia: Brandon Morse

• Żwirek drewniany, który może mieć formę trocin, grubszych lub drobniejszych, lub granulek. Są dwa rodzaje takich żwirków, zbrylające, czyli działające jak żwirek bentonitowy i niezbrylające.

Wiadomo, że kuweta dla kota (więcej informacji na stronie: http://www.zwierzakowo.pl/sklep/kuwety-kryte-dla-kotow.html) to nie tylko pojemnik, w którym kot załatwia swoje potrzeby fizjologiczne. To także pozostałe akcesoria, które sprawiają, że korzystanie przez kota z kuwety, jest mniej uciążliwe dla jego właściciela. Najważniejszy w kuwecie jest oczywiście żwirek, którego mamy kilka rodzajów, np.:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


3 − = jeden

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>