Jak prawidłowo karmić dorosłego kota?

• Karmy dla kotów seniorów – jest to pożywienie dla starszych zwierząt, które skończyły 10 rok życia. Nie zawierają dużej ilości białka, są lekkostrawne, dzięki czemu układ trawienny nie jest zbytnio obciążony.

Jak prawidłowo karmić dorosłego kota?


Autor zdjęcia: Corey Seeman

Karma dla kota podobnie jak karma dla psa musi być dobrana do wieku, trybu życia i stanu zdrowia zwierzęcia. Na rynku dostępne są trzy rodzaje suchej karmy, które spełniają wymienione warunki:

• Karma dla kota (http://www.zwierzakowo.pl/sklep/karmy-dla-kotow.html) sterylizowanego ma za zadanie ochronę układu moczowego.

• Karmy bytowe dla dużych kotów – są to karmy, którymi należy karmić koty od 12 miesiąca życia do 10 lat. Karmy dla tej grupy kotów dostarczają energii i zapewniają prawidłową kondycję. W tej grupie pożywienia wyróżnia się karmy dla kotów, które wychodzą z domu i dla kotów, które nie opuszczają domu.

• Royal canin

• Acana

Jaki rodzaj karmy wybrać? Większość kotów woli karmę mokrą, ale to nie znaczy, że ten rodzaj jedzenia jest dla zwierzęcia lepszy. Wszystko zależy od kota i jego upodobań. Jednak warto urozmaicać dietę, ponieważ jadłospis dla kota powinien zawierać wszelkie składniki, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu, nieskazitelnego wyglądu sierści. Specjaliści, hodowcy polecają karmę firmy:

Podstawowym warunkiem kociego jadłospisu jest duża zawartość świeżego mięsa. Dlatego dobierając karmę należy pamiętać, aby ilość mięsa w niej zawarta była wystarczająca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


− dwa = 5

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>