Jak karmić dużego psa?

• Karmić psa regularnie, o tych samych porach. Można karmić psa w tych samych godzinach, w których jedzą domownicy. Regularne karmienie wpływa doskonale na układ pokarmowy psa i pozwala na lepsze zaplanowanie wyjścia na spacery za np. potrzebą. Pies może być karmiony raz lub dwa razy dziennie i zależy to od jego zapotrzebowania na energię.

Jak karmić dużego psa?


Autor zdjęcia: Antony Petrushko

Wystarczy jednak przestrzeganie kilku zasad i można się pozbyć tych problemów i sprawić, że posiłki dla psa będą przyjemnością. Aby to osiągnąć warto zwrócić uwagę na to, aby:

• Stosować najlepszą dostępną karmę dla naszego psa. Dobrzy producenci tacy jak np. Eukanuba to gwarancja tego, że pies z apetytem zje swój posiłek. Karma tej firmy jest odpowiednio przygotowana i można dobrać ją do potrzeb naszego pupila.

• Kontrolować wagę psa. Należy systematycznie ważyć naszego psa, gdyż może się okazać, że dajemy mu zbyt duże porcje jedzenia i pies przez to tyje. Systematyczne ważenie pozwoli to bardzo szybko odkryć i będziemy mogli zmienić ilość podawanej karmy, albo częstotliwość podawania posiłków lub ilość wysiłku fizycznego, czyli częstsze i intensywniejsze spacery.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


− osiem = 0

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>