Drapaki dla kotów, – jaki model wybrać?

Szkolenie kota

Kupując kota np. z hodowli warto wybrać takiego, który z drapakiem jest już oswojony i potrafi z niego korzystać. Gdy nie ma takiej możliwości należy uzbroić się w cierpliwość i konsekwencję, ponieważ przyuczanie kota może być długotrwałym procesem. Jakie są sposoby? Można np. ustawić drapak dla kota w pobliżu mebli, które najczęściej obdrapuje dzięki czemu damy mu wybór. Innym sposobem może być zachęcanie zwierzęcia za pomocą jego ulubionej zabawki, dobrze się sprawdzi np. wędka z myszką. Hodowcy polecają także kocimiętkę, którą można kupić właściwie w każdym sklepie zoologicznym.

Drapaki dla kotów, – jaki model wybrać?


Autor zdjęcia: Petful

Drapanie to naturalne zachowanie każdego kota. Zwierzę trzymane w domu może drapać meble i sprzęty domowe, ponieważ jest to nie tylko forma ostrzenia pazurów, ale także zaznaczanie własnego terytorium na drapanej powierzchni zostaje wydzielina z feromonami. Są to informacje pozostawione przez kota, dające mu po prostu poczucie bezpieczeństwa. Kot najczęściej drapie powierzchnie pionowe np. brzeg krzesła, ale zdarza się również, że podrapie dywanik czy wykładzinę. Samego nawyku człowiek nie jest w stanie zwierzęcia oduczyć, ale można go wyszkolić, aby drapał przedmiot do tego specjalnie przeznaczony, czyli drapak dla kota.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


cztery + = 7

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>